Chcielibyśmy Państwu przybliżyć działalność funkcjonującego w Trzebieniu Azylu dla kotów, prowadzonego przez Fundację Bezpieczna Przystań. Organizacja założona przez dwie kobiety – Renatę Weiss oraz Agnieszkę Faltyn opiekuje się obecnie ponad setką kotów. Nim podjęły się one założenia własnej fundacji obie pracowały w ramach innych stowarzyszeń, ratujących zwierzęta przed bezdomnością.

Wspólne doświadczenia i wiedza, którą zdobyły przez lata pomagania, zaowocowały powstaniem Fundacji Bezpieczna Przystań. Z kolei podczas prowadzenia domów tymczasowych dla bezdomnych zwierząt stwierdziły, że jednym z priorytetów stało się znalezienie miejsca, w którym mógłby powstać azyl dla kotów. Przypadek sprawił, że miejsce to było zdecydowanie bliżej niż mogłyby się spodziewać. I tak przy przychylności Gminy Bolesławiec Fundacja zyskała do dyspozycji dwa budynki i kilka arów działki w Trzebieniu, tuż obok domu Pani Agnieszki. Ogrom pracy i środków finansowych sprawił, że po przeprowadzonym remoncie w Azylu wyodrębnione zostały dwa pomieszczenia dla zdrowych kotów oraz kocie sanatorium dla kuracjuszy, nad którymi opieka jest szczególnie wymagająca.

Drugim z priorytetów działalności Fundacji jest akcja sterylizacji i kastracji zwierząt domowych – zarówno kotów, jak i psów, ponieważ bezdomność rodzi się z „domności”. Odpowiedzialność za nasze zwierzę powinno wiązać się nie tylko z codzienną opieką, czy obowiązkowym szczepieniem na wściekliznę, ale również dbaniem, by nie doprowadzać do tzw. nieplanowanego krycia. W zeszłym roku do końca listopada Fundacja sfinansowała zabiegi 133 kotek, 104 kocurów, 5 suk i 3 psów, czego łączny koszt wyniósł 47.400 zł. Zestawiając to z pozostałymi kosztami, związanymi z działalnością Fundacji, tj. 140.352,94 zł, uzyskujemy odpowiedź na pytanie, dlaczego należy kastrować i sterylizować zwierzęta domowe. W tym roku również istnieje możliwość skorzystania z finansowania tych zabiegów przez Fundację, do czego zachęcamy i co apelujemy. W tym celu należy skontaktować się z Agnieszką Fatyn (tel. 666963614).

Przed nami okres rozliczeń podatkowych. W imieniu własnym oraz Fundacji zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie wsparcia poprzez podarowanie swojego 1,5% podatku właśnie im. Wiemy jednak, że potrzebujących jest wiele, dlatego jeśli udzielenie tego typu wsparcia jest niemożliwe zapewniamy, że każda puszka karmy i każdy worek żwirku będzie przyjęty z ogromną wdzięcznością.

PRZEKAŻ 1,5%

Numer KRS to 0000270261

Cel szczegółowy BEZPIECZNA PRZYSTAŃ 14698

Iwona Puszkarz