12 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach najmłodsi z naszej gminy oraz przedszkolaki z Mniszka rywalizowali w zadaniach sportowych. Konkurowano pod hasłem „Sportowo i artystycznie bawimy się transgranicznie”.

W zmaganiach wzięły udział maluchy z Bożejowic, Dąbrowy Bolesławieckiej, Kruszyna, Kraśnika Dolnego, Żeliszowa, Ocic, Trzebienia oraz Mniszka w Czechach. Rywalizowano w pięciu konkurencjach, które wymagały od dzieci nie tylko sprawności fizycznej, ale także umiejętności zespołowego działania.

Zanim jednak doszło do sportowych zmagań przybyłych powitała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – Anna Rudzik oraz Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec – Roman Jaworski. Życzyli oni zawodnikom wytrwałości oraz zaznaczyli, że spartakiada upływać ma pod znakiem zasad fair play.

Specjalny pokaz artystyczny przygotowała najmłodsza grupa przedszkolaków z Bożejowic. Wspólnie z Tygryskiem – nową maskotką szkoły – zaprezentowali oni układ taneczny, porywając do tańca także swoich kolegów z innych szkół.

Gorący i głośny doping kibiców dodał skrzydeł zawodnikom, którzy wkładali w rywalizację całe serce. Ostatecznie nagrody i dyplomy trafiły do wszystkich, bowiem każda z drużyn zasłużyła na zwycięstwo.

Karolina Wieczorek

Spartakiada-projekt.jpeg