Zabawa karnawałowa w Nowych Jaroszowicach to stały punkt styczniowych wydarzeń. Corocznie do Domu Ludowego przybywają dzieci z rodzicami i z niecierpliwością czekają na muzykę. Dokładnie tak było 14 stycznia, bo właśnie wtedy odbyło się karnawałowe szaleństwo.

Niektóre dzieci były przebrane w specjalne stroje i po sali biegały Elzy, choineczki, pająki, diabełki, królewny, wróżki i inne.

Całą tę gromadę ogarniała prowadząca, która dwoiła się i troiła aby wszystkim zapewnić dobrą zabawę. Dzieci podczas muzyki bawiły się kolorowymi chustami, odbijały baloniki, skakały po kolorowych kartkach przy zabawie „podłoga to lawa”, uczyły się tańców integracyjnych podczas i oddawały podczas nich nadmiar swojej energii.

Nie zabrakło tego dnia bitwy na „śnieżki”, które dzieci samodzielnie zrobiły z gazet, a ponieważ w tej grze nie było przegranych – cieszyli się wszyscy. Na spragnionych i głodnych czekał już poczęstunek, przygotowany przez Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Zabawę zakończyła zabawa w „gorące krzesła”.

Imprezę zorganizowali: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Nowych Jaroszowic.

Beata Widera