23 kwietnia  w Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł w Bolesławcu odbył się Konkurs Piosenki Ekologicznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 4 w Bolesławcu. Brały w nim udział zespoły i soliści ze szkół podstawowych od klas I do VI bez podziału na kategorie wiekowe. W konkursie wziął też udział zespół „Malinki” z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kraśniku Dolnym.

Do zespołu należą uczennice klasy I: Kornelia Szostok, Klaudia Wojtas, Jowita Minarska, Maja Mosorka, Martyna Ozga, Wiktoria Ferlewicz, Wiktoria Panas, Julia Rajfur, Aleksandra Torończak, Natalia Deberna i Natalia Hyjek. Dziewczynki bardzo chętnie i pilnie przygotowywały się do konkursu.

„Malinki” piosenką „Sprzątajmy świat" i solistka Kornelia Szostok piosenką „Ziemia to wyspa zielona” wyśpiewały wyróżnienie i otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe (bilety na basen Orka i pendrive’y).

Zespół „Malinki” uczestniczył również w Powiatowym Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Starym Teatrze w Bolesławcu, który odbył się24 kwietnia 2015r.  Uczennice zdobyły I miejsce. Dziewczynki wraz z wychowawczynią Iwoną Skoblińską były bardzo zaskoczone i jednocześnie szczęśliwe ze zwycięstwa. Nagrodą był stojak do mikrofonu, który z pewnością przyda się w naszej szkole.

Był to pierwszy sukces szkolnego zespołu. Wygrana jest wielką zachętą i motywacją do kontynuowania działalności zespołu i brania udziału  w różnych konkursach i imprezach szkolnych, gminnych i powiatowych. To również doskonała okazja do promocji uzdolnionych dzieci z naszej szkoły.

Iwona Skoblińska