"Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi..." - tą właśnie kolędą rozpoczęło się wspólne śpiewanie w Dobrej. 5 stycznia w Domu Ludowym zebrali się ludzie, którzy lubią nie tylko słuchać kolęd, ale także je śpiewać.

Na dużym ekranie wyświetlane były słowa, bo jak się okazuje, wielu z nas zna na pamięć tylko pierwsze zwrotki. Wspierani słowami z ekranu śpiewaliśmy przy akompaniamencie kapeli Zespołu Leśne Nastroje i uczennic Agnieszki Orawiec z pracowni muzycznej w Kruszynie. Wiodące głosy należały do Zespołu "Leśne Nastroje" z Dobrej i to głównie za ich przyczyną kolędy wychodziły tak pięknie.

Piękne, noworoczne życzenia uczestnicy kolędowania usłyszeli od kierownika zespołu Andrzeja Gieszczyka i Zastępcy Wójta Gminy Bolesławiec - Romana Jaworskiego, który wręczył wszystkim obecnym kalendarze ze zdjęciami zespołów z Gminy Bolesławiec.

Śpiewaliśmy ile sił w płucach, aż dotarliśmy do ostatniej, siedemnastej kolędy. Może trochę bolały gardła, ale za to satysfakcja ze wspólnego śpiewania była miłym początkiem weekendu.

Organizatorami wydarzenia byli: Zespół "Leśne Nastroje" z Dobrej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie.

Beata Widera