W przedświątecznym czasie uczniowie i przedszkolaki z terenu naszej Gminy, przy wsparciu nauczycieli i opiekunów, przygotowali przedstawienia, nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia.

16 grudnia w Domu Ludowym w Dąbrowie Bolesławieckiej zaprezentowali się uczniowie tamtejszej szkoły, którzy przygotowali jasełka. Zebrani mieli okazję obejrzeć przedstawienie, które wprowadziło wszystkich w świąteczny klimat. Nie zabrakło pięknych kolęd i wspólnego ich śpiewania.

Była to także okazja do złożenia życzeń świąteczno-noworocznych, które wszystkim uczestnikom spotkania przekazał Zastępca Wójta - Roman Jaworski

 

22 grudnia w Domu Ludowym w Ocicach zaprezentowała się cała społeczność szkolna - od przedszkolaków po starszych uczniów tamtejszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Najmłodsi przygotowali krótką scenkę jasełkową, natomiast główną częścią przedświątecznego spotkania był wzruszający i dający do myślenia spektakl, który poruszał problem naszego codziennego zabiegania i zapracowania. Na szczęście - magia Świąt Bożego Narodzenia pozwoliła głównej bohaterce przypomnieć sobie o tym, co jest w życiu najważniejsze.

Aktorom podziękował i złożył życzenia Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - Roman Jaworski, który nagrodził aktorów słodkimi upominkami.

 

25.jpeg

Tego samego dnia Jasełka przedstawiła także społeczność szkolna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach. W niezwykłej atmosferze i przy przepięknej scenografii wystąpili uczniowie oraz przedszkolaki, który słowem mówionym oraz piosenką wprowadzili zebranych w klimat nadchodzących świąt. Przygotowującym występ udało się przygotować przedstawienie, w którym udział wzięli ramię w ramię ci najmłodsi, jak i starsi wychowankowie. 

Zastępca Wójta - Roman Jaworski podkreślił, że jest pod wrażeniem ogromu pracy i zaangażowania wszystkich, którzy przyczynili się do tak widowiskowego efektu końcowego.

 

13.jpeg

Karolina Kojder