19 grudnia Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kraśniku Dolnym zamienił się w magiczną krainę pełną radości i świątecznego nastroju. Tego dnia  odbyło się coroczne spotkanie jasełkowe.

To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło zarówno uczniów, jak i przedszkolaków, ich rodziców, grono pedagogiczne oraz emerytowanych pracowników placówki, tworząc niepowtarzalny klimat pełen magii Bożego Narodzenia. Nauczyciel religii, pan Jacek Rozpędowski, pełen pasji i zaangażowania, przygotował niezapomniane jasełka, które wzbudziły wzruszenie i zachwyt wszystkich uczestników. Dzieci ze szkoły i przedszkola wcieliły się w role postaci biblijnych, przekazując przesłanie świąt Bożego Narodzenia w sposób wyjątkowy i pełen uroku.

Spotkanie jasełkowe nie było jednak tylko artystycznym wyrazem świątecznej atmosfery. Celem tego wyjątkowego spotkania było przede wszystkim budowanie więzi społeczności lokalnej, kształtowanie wartości oraz wzmacnianie ducha świąt Bożego Narodzenia. Przez uczestnictwo w jasełkach dzieci zdobywają ważne doświadczenia z zakresu współpracy, rozwijają zdolności artystyczne, a także uczą się szacunku do tradycji i kultury.

Po zakończeniu wzruszających jasełek uczestnicy mieli okazję podziwiać kreatywność dzieci oraz najmłodszych. W sali gimnastycznej odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci. Rodzice z dumą obserwowali prace swoich pociech, a jednocześnie mieli okazję nabyć wyjątkowe   ozdoby świąteczne, które ozdobią domowe wnętrza w tym magicznym okresie. Nieodłącznym elementem spotkania było również słodkie poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i pracowników szkoły. Pierniki, ciasteczka i gorąca herbata sprawiły, że atmosfera była jeszcze bardziej serdeczna. To także doskonała okazja do rozmów i dzielenia się świątecznymi życzeniami w gronie społeczności szkolnej.

Organizacja spotkania jasełkowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraśniku Dolnym jest nie tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim wyrazem troski o rozwój dzieci, budowanie więzi społecznościowej i pielęgnowanie tradycji. To wydarzenie, które pozostawi niezapomniane wspomnienia oraz zainspiruje uczestników do dalszej wspólnej pracy i tworzenia magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia w przyszłych latach.

Lidia Zubal