8 grudnia uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żeliszowie wybrali się z wizytą do Jeleniej Góry, aby w Teatrze im. C.K. Norwida obejrzeć spektakl pt. „Scrooge. Opowieść wigilijna o Duchu”, czyli adaptację najbardziej znanego dzieła Ch. Dickensa. 

Była to doskonała okazja, aby spotkać, usłyszeć i przeżyć literaturę. Nasi uczniowie mieli okazję poznać historię Ebenezera Scrooge’a, zgorzkniałego samotnika, który - pod wpływem niezwykłych odwiedzin - zmienił się w otwartego, empatycznego, wyrozumiałego i wrażliwego na cierpienie innych ludzi społecznika.

Przepiękna scenografia, fascynująca gra świateł, klimatyczna muzyka oraz stroje i niesamowita gra aktorska dostarczyły młodym widzom wielu wzruszeń i radości, a także uświadomiły im, że w życiu ważne są przede wszystkim tak uniwersalne wartości, jak: rodzina, przyjaźń, wzajemna pomoc, wsparcie oraz marzenia. Tym samym spektakl wyjaśnił, na czym polega magia Świąt Bożego Narodzenia i pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Wizyta w Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze okazała się niezwykle owocna i pouczająca. Po spektaklu dzieci ochoczo skorzystały z możliwości wejścia na scenę i sfotografowania się z aktorem , który wcielił się w postać Scrooge’a.

Miejmy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele podobnych wyjazdów.

 Agata Jasińska