Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z pachnącą choinką, prezentami oraz wysyłaniem i składaniem życzeń. Tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami ma już ponad sto lat, zwyczaj, który zbliża ludzi i przypomina o magii Bożego Narodzenia.

4 grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach w grupie „Odkrywcy” odbyły się świąteczne warsztaty z rodzicami. Spotkanie to miało szczególny cel – stworzenie kartek bożonarodzeniowych dla seniorów z Domu Opieki, którzy mogą czuć się samotni w okresie świątecznym. Przedszkolaki wraz z rodzicami własnoręcznie wykonały piękne, niepowtarzalne kartki świąteczne. Każda kartka była pięknym dziełem sztuki. 

Warto zaznaczyć, że zaangażowanie dzieci w takie inicjatywy jest nie tylko budowaniem społeczności, ale także kształtowaniem wartości empatii i troski o innych. Integracja, plastyczna twórczość połączona z radością tworzenia świątecznej kartki dała dzieciom i rodzicom mnóstwo uśmiechu i zabawy.        

Mamy nadzieję, że nasze kartki dotrą do serc tych, którzy potrzebują wsparcia i uśmiechu w okresie świąt. Wysyłanie kartek świątecznych, to wspaniała tradycja, którą warto podtrzymywać.

Sylwia Bachusz