14 listopada w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, podczas uroczystej zbiórki z okazji Narodowego Święta Niepodległości, druh prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu, a jednocześnie funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu - st. asp. mgr Jarosław Nenkin został uhonorowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi za ofiarną działalność publiczną, ofiarne niesienie pomocy oraz za działalność charytatywną.

W trakcie tej uroczystości inni wyróżniający się dolnośląscy strażacy zostali uhonorowani medalami państwowymi, awansami na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomami Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Gratulujemy wszystkim odznaczonym, wyróżnionym i awansowanym.

Warto też wspomnieć, że 26 maja 2023 r. podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Jeleniej Górze druh Jarosław Nenkin został odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.

Jesteśmy dumni, że mamy w swoich szeregach tak oddanego i wyróżniającego się strażaka. Z pewnością mamy od kogo czerpać wzorce. Jeszcze raz gratulujemy! 

OSP Trzebień

Fot. Janusz Wilk