Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start na nowy dzień.

10 listopada uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc”. W ramach realizacji edukacji zawodowej gościliśmy w szkole dietetyk kliniczną Panią Magdalenę Bram – specjalistkę od żywienia. Celem spotkania było uświadomienie uczniów przez panią dietetyk, jak ważne w naszym życiu jest picie wody oraz jak bardzo istotne dla zdrowia dzieci w wieku wczesnoszkolnym jest śniadanie, które wpływa na metabolizm i samopoczucie w ciągu dnia. Uczniowie zadeklarowali, że będą przestrzegali wskazówek i zasad żywieniowych, które uzyskali podczas spotkania. Po prelekcji z panią dietetyk, przy użyciu aplikacji na telefonie "Zdrowe Zakupy” (bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne) sprawdzaliśmy, które produkty zawierają E- dodatki korzystne i niekorzystne dla zdrowia człowieka.

Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę – wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do nauki i zabawy. Przed rozpoczęciem zajęć kulinarnych, utrwaliliśmy zasady, reguły zachowania się przy stole. W menu znalazły się m.in.: pieczywo różnego rodzaju, masło, wędliny, ogórki kiszone, sery, jogurty, owoce ,warzywa, szaszłyki owocowe, sałatki. Uczniowie potrafili dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Chętnie próbowali nowe smaki.

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Poczęstunek był prawdziwą frajdą i wywołał na twarzach uczniów promienny uśmiech. Ten dzień okazał się dla uczniów ciekawą, edukacyjną i smaczną przygodą.

Izabela Popko