Jak co roku październik w bibliotekach Gminy Bolesławiec upłynął pod hasłem „Bajkolandii”- imprezy kulturalnej, podczas której zapraszamy dzieci do świata bajek i baśni. W trakcie tegorocznej „Bajkolandii” w bibliotekach w Brzeźniku, Żeliszowie, Ocicach, Bożejowicach, Kruszynie i Kraśniku Dolnym zabraliśmy dzieci w podróż do indiańskiej wioski.

Uczestnicy zabawy mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje rdzennych mieszkańców Ameryki. W otoczeniu pięknych dekoracji, wśród których znalazły się totemy, tipi oraz łapacze snów dzieci wysłuchały historię z życia Indian. Dowiedziały się, między innymi, o piśmie kipu, przemierzaniu prerii na mustangach by upolować bizony, a także kto i dlaczego mógł nosić pióropusz.

Odważni odkrywcy, którzy zdecydowali się uczestniczyć w naszej zabawie, mieli do wykonania kilka zadań, ale te nie sprawiły im żadnych trudności. Bez wahania i z uśmiechem na twarzy wspólnie wyruszyliśmy w podróż, podczas której chwytaliśmy na lasso mustangi, polowaliśmy na bizony oraz tropiliśmy ślady dzikich zwierząt. Za każde zadanie dzieci otrzymywały piórka, z których powstały przepiękne pióropusze, zdobiące głowy naszych dzielnych wojowników.

Wyprawa w nieznane zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz tańcami, po których każde z dzieci otrzymało dyplom z nowo nadanym indiańskim imieniem. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za wspólna zabawę i zapraszamy za rok.

Mariola Łyszczarz