W Bibliotece Publicznej w Bożejowicach odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Tym razem zgromadzeni wysłuchali historii o miłości.

Podczas poniedziałkowego spotkania w bibliotece tematem przewodnim była miłość, którą nie jest tak łatwo znaleźć, a przecież każdy z nas gdzieś tam w środku chce kochać i być kochanym. Wszystko to za sprawą książki „Love Monster. Potworek szuka miłości". W nawiązaniu do treści książki poruszyliśmy temat emocji, bo wszyscy wiemy, że to, co robimy, wzbudza w nas rozmaite emocje - radość, smutek, strach, ciekawość, wściekłość, zadowolenie czy zazdrość. Każde odczucie, zarówno pozytywne, jak i negatywne jest nam potrzebne.

Podczas zajęć Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci próbowaliśmy popatrzeć w lustro i pokazać różne „miny". Porozmawialiśmy też o tym, co w nas wzbudza pozytywne uczucia, takie jak radość a co negatywne, jak złość. Wyturlaliśmy sobie naszego potworka, a z papierowych talerzyków zrobiliśmy kolorowe stworki.

 W poniedziałek urodziny obchodził nas stały klubowicz Tomek. Tomciu, jeszcze raz życzymy Ci wszystkiego najcudowniejszego! I oczywiście - samych pozytywnych emocji.

Monika Mieszała