7 października grupa 27 uczniów z klas: IV, V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej pod opieką wychowawców: pani Anety Herbut, pana Andrzeja Posackiego oraz pani Elżbiety Wcisło, wzięła udział w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu.

Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem, pod okiem przewodnika zwiedzali Hydropoliss. Na początku obejrzeli film o tym w jaki sposób powstała woda. Potem sami odkrywali korzystając ze specjalnych, interaktywnych tablic zawartość wody w organizmie jak i poszczególnych organach naszego organizmu. Specjalna, podświetlana  makieta pozwalała im zlokalizować warte zwiedzenia zabytki oraz ciekawe miejsca znajdujące się we Wrocławiu. Podziwialiśmy modele statków i łodzi. Szczególny zachwyt wzbudził symulator śniegu, ogień pary wodnej oraz drukarka wodna, znajdująca się na zewnątrz.

Po zwiedzeniu Hydropolis udaliśmy się na warsztaty, na których zgłębialiśmy tajniki chemii, której w tym roku szkolnym zaczęli uczyć się siódmoklasiści. Badaliśmy wpływ kwasu chlorowodorowego na muszle, kamyki i rośliny. Doświadczalnie zobaczyliśmy na czym polega sorpcja i badaliśmy zawartość pierwiastków, minerałów i związków chemicznych w wodzie kranowej.

Następnie udaliśmy się do wrocławskiego rynku na posiłek, po którym ruszyliśmy na poszukiwanie wrocławskich krasnali. Podziwiając piękny, wrocławski rynek udało nam się odnaleźć kilka krasnali. Na koniec, upamiętniając nasz pobyt w stolicy Dolnego Śląska, zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przy pomniku autora „ Zemsty” Aleksandra Fredry.

Pełni wrażeń, nieco zmęczeni, ale weseli i rozbawieni wróciliśmy szczęśliwie do domów.

Elżbieta Wcisło