Wiele ciekawych rzeczy działo się ostatnio w szkolnej siatkówce. W szybkim skrócie przedstawiamy wyniki z gminnych rozgrywek oraz kolejne osiągnięcia naszych mistrzów.

Tradycyjnie rywalizacja przy siatce rozpoczęła się od turniejów siatkarskich „czwórek”, w której uczestniczą uczniowie klas VI. Jako pierwsze 10 lutego  w sali sportowej ZSP w Kraśniku Dolnym rywalizowały dziewczęta. Najlepszą i niepokonaną okazała się reprezentacja gospodyń z Kraśnika Dolnego prowadzona przez Alicję Michalską, która w końcowej klasyfikacji turnieju wyprzedziła koleżanki z Trzebienia oraz Kruszyna. W turnieju chłopców, który rozegrano 19 lutego również w Kraśniku Dolnym do walki przystąpiły cztery zespoły. Po rozegraniu sześciu zaciętych pojedynków tytuł mistrzowski wywalczyli podopieczni Aleksandra Kłodnickiego z Żeliszowa. Na podium tuż za zwycięzcami stanęli ich koledzy z Trzebienia oraz Kraśnika Dolnego. Czwarte miejsce przypadło zawodnikom z Bożejowic. W rozgrywkach powiatowych nasze siatkarskie czwórki rywalizowały ze zmiennym szczęściem. W turnieju dziewcząt, który rozegrano 5 marca w Gromadce podopieczne Alicji Michalskiej zajęły pierwsze miejsce. Młode siatkarki po zaciętych spotkaniach pokonały rówieśniczki ze Świętoszowa, Gromadki, Raciborowic oraz Bolesławca. Natomiast w rozgrywkach chłopców, które miały miejsce 11 marca w Warcie Bolesławieckiej zawodnicy Aleksandra Kłodnickiego rywalizację zakończyli na najniższym stopniu podium. Po zwycięstwie w powiecie nasze „złotka” z Kraśnika Dolnego wzięły udział w Finale Strefy Jeleniogórskiej, który odbył się w środę 11 marca w Lubaniu. Po przegranej w fazie grupowej z Lubaniem oraz Janowicami Wielkimi podopieczne Krystiana Miżdala straciły szanse na występ w strefie medalowej i musiały walczyć o dalsze miejsca. Ostatecznie w meczu o 5. miejsce nasze siatkarki pokonały swoje rówieśniczki z Zawidowa.

W środę 4 marca rozpoczęto rywalizację siatkarskich „trójek”, której areną była sala sportowa SP w Ocicach. Rywalizacja chłopców była tak zacięta, że o końcowej klasyfikacji zadecydował stosunek małych punktów. Po wnikliwej analizie wyników okazało się, że najlepszy bilans mieli podopieczni Aleksandry Kojder ze SP w Bożejowicach, którzy minimalnie wyprzedzili swoich rówieśników ze SP z Kraśnika Dolnego oraz gospodarzy z Ocic. W rozgrywkach powiatowych oprócz uczniów z Bożejowic naszą gminę reprezentowały dziewczęta z Ocic. W turnieju dziewcząt, który rozegrano 19 marca w sali bolesławieckiej SP4 podopieczne Ewy Merdas zajęły trzecie miejsce. Lepszy rezultat osiągnęli uczniowie z Bożejowic, których turniej miał miejsce 23 marca w sali MZS nr 2 w Bolesławcu. Nasi młodzi siatkarze zajęli drugie miejsce, awansując tym samym do dalszej fazy rozgrywek. Dwa dni później w Smolniku koło Lubania uczniowie z Bożejowic zadebiutowali w Finale Strefy Jeleniogórskiej zajmując siódmą lokatę.

Jako ostatni rywalizowali uczniowie klas IV  w „dwójkach”. W środę 18 marca w sali sportowej ZSP w Kruszynie o tytuł najlepszych w gminie walczyły cztery dziewczęce  reprezentacje. Po rozegraniu sześciu pojedynków tytuł mistrzowski wywalczyły podopieczne Ewy Parzygnat z Trzebienia, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji rówieśniczki z Kruszyna, Kraśnika Dolnego i Bożejowic. Po dziewczętach przyszedł czas na chłopców, którzy swoje zawody rozegrali 26 marca w sali sportowej SP w Żeliszowie. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy gospodarzy prowadzeni przez Aleksandra Kłodnickiego, wyprzedzając w końcowej klasyfikacji reprezentacje z Kraśnika Dolnego i Ocic. Zwycięskie drużyny z Trzebienia (14 kwietnia) oraz Żeliszowa (16 kwietnia) były gospodarzem zawodów powiatowych. Obie szkolne reprezentacje po zaciętej walce zajęły drugie miejsca ustępując zwycięzcom ze SP4 w Bolesławcu. 

Krzysztof Mosiądz

fot. MOS Bolesławiec