Dąbrowa Bolesławiecka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

20 września w Przedszkolu w Dąbrowie Bolesławieckiej obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Obchody tego dnia mają być impulsem do podejmowania aktywności w zakresie upowszechniania edukacji przedszkolnej. Muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Tego dnia, dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Motylki” zostały zaproszone do wspólnej zabawy, było mnóstwo atrakcji, zabaw ruchowych, piosenek, tańców.

Na koniec dzieci otrzymały medale, drobne upominki oraz słodkości.

Z okazji Dnia Przedszkolaka, życzymy Wam drogie Dzieci, aby uśmiech zawsze gościł na waszych twarzach, każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń. Niech Wasze marzenia się spełniają.

Monika Orzeszek

Dzieci z przedszkola w Dąbrowie Bolesławieckiej świętują Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

 

Bożejowice

W słoneczną środę 20 września przedszkolaki z grupy Drużyna Marzeń i Odkrywcy Przedszkola Publicznego w Bożejowicach wybrały się na wycieczkę autokarową do Ostaszowa

Przygodęw indiańskiej wiosce rozpoczęliśmy od zwiedzania mini zoo. Nasi podopieczni  obserwowali jak żyją alpaki, indyki, żółwie, świnki morskie, króliki, kozy i owce. Następni  przewodnik, ubrany w strój indiański, pokazywał dzieciom różne przedmioty codziennego użytku i opowiadał o ich przeznaczeniu. Ogromne wrażenie zrobiły na nas już same indiańskie namioty. Widzieliśmy wierną replikę strojów indiańskich, koszule wojenne, tomahawki,  pióropusze, etniczne instrumenty oraz wiele innych przedmiotów. Każdy przedszkolak miał okazję spróbować swoich sił w takich konkurencjach jak:  rzuty rzutkami do celu, połów rybek, strzelanie z łuku, wyścigi węży i dojenie krowy. 

Żegnając przewodników wycieczki obiecaliśmy wrócić za jakiś czas. W drogę powrotną do domu udaliśmy się zmęczeni, pełni wrażeń i pozytywnych emocji.

Natalia Polilejko