27 i 28 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to wyjątkowe święto, które stwarza okazję do wprowadzenia przedszkolaków i uczniów w magiczny świat bajek i opowiadań.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom i nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. W ramach tej akcji uczniowie klas starszych odwiedzili przedszkolaków oraz klasę drugą i trzecią. Przeczytali im ciekawe historie takie jak: „Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" Jim Field, „Wieloryb, który chciał więcej" Jim Field, „Czas na jogę. Zula i sprytna mucha" Lauren Hoffmeier. Uczniowie klasy drugiej i trzeciej natomiast spotkali się z Nelą, która zabrała ich do Tajlandii  Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej, ponieważ stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom!

Justyna Wasilewska