Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ocicach

Moc wrażeń w klasie pierwszej z okazji Dnia Chłopaka. Cała klasa oddała się ulubionym aktywnościom naszych chłopów, przede wszystkim zabawom sportowym. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku i ciekawych upominków. Serdecznie dziękujemy naszym zaangażowanym rodzicom! Następnie dziewczęta wróżyły chłopcom przyszłość: Panowie poznali dziś imię swojej przyszłej żony oraz zawód, oczywiście z przymrużeniem oka. Na koniec rozwiązywali test "Jak bardzo jesteś męski?", który dostarczył wiele śmiechu i zabawnych sytuacji. Jak stwierdzili chłopcy z klasy pierwszej - to fantastyczny i niezapomniany dzień w szkole!

Obchody Dnia Chłopaka w klasie II stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Chłopcy otrzymali dyplomy oraz prezenty od koleżanek z klasy. Wspólne świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym. Z tej okazji wszystkim chłopcom życzymy, tym młodszym i starszym, wszystkiego najlepszego, humoru radosnego, uśmiechu pogodnego, aby codziennie spotykało Was coś magicznego .

Cóż to był za dzień, takie dni jak ten wszyscy uczniowie klasy III uwielbiają!

Dzień Chłopaka był idealnym dniem do świętowania, wspólnej zabawy, radości i wielu emocji. Sprzyjająca, piękna i słoneczna pogoda tej jesieni pozwoliła uczniom klasy III spędzić ten wyjątkowy dzień w pobliskim parku. Dziewczynki wraz z panią wychowawczynią przygotowały dla chłopców kilka zadań sportowych. Były skoki w workach, rzucanie do celu, bieg przez tor, przejście przez obręcz i współpraca przy podawaniu sobie piłki.

Następnie wszyscy uczniowie wspólnie i  aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Świetnie działali jako zespół, który nie mógł pozwolić, aby uśmiechnięta piłeczka spadła z chusty animacyjnej. Zamiana uczniów miejscami przy chuście wymagała od nich skupienia, koncentracji i szybkiego działania.

Dziewczynki jednogłośnie stwierdziły, że chłopcy idealnie uporali się ze wszystkimi przewidzianymi dla nich zadaniami i otrzymają zasłużone prezenty „Super Chłopaka z klasy III”. Oprócz wręczenia medali, chłopcy otrzymali własnoręcznie przygotowane laurki przez dziewczynki z klasy, jak również plakat z opisem każdego z nich: „Chłopak czadowy, potwornie fajny Chłopak, najfajniejszy Chłopak pod słońcem, Chłopak wręcz bombowy!”

Nagrodą dla wszystkich był piknik z przekąskami i napojami.

Był to bardzo udany i radosny dzień , z miłym akcentem uczniowie zakończyli kolejny tydzień nauki szkolnej.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Chłopaków z okazji ich święta!

Wychowawcy klas I-II

 

Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Bolesławieckiej

W niekonwencjonalny sposób uczciliśmy Dzień Chłopca w klasach 1-3. Wybraliśmy się na wycieczkę do Bolesławca, gdzie mieliśmy mnóstwo atrakcji.

Pierwszą  z nich były zabawy, konkursy, malowanie twarzy oraz poczęstunek w Sali zabaw Oli. Dzieci z radością korzystały ze wszystkich trampolin, kulek i samochodzików oraz przygotowanych animacji. Na koniec za wspaniałe i  koleżeńskie zachowanie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek oraz symboliczny upominek od pana Kamila i pani Marzenki.

Następnie udaliśmy się do Szkolnego Muzeum Morskiego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu. Podczas pobytu dowiedzieliśmy się, że  w latach sześćdziesiątych XX wieku bolesławiecka SP 4 intensywnie współpracowała z marynarzami ze statku M/S Jan Matejko. Załoga statku wysyłała uczniom i ich nauczycielom listy z różnych zakątków świata, a często też zdjęcia i pocztówki. Marynarze odwiedzali też Bolesławiec, przywożąc szkole takie prezenty, jak ręcznie malowane bambusowe maty z Wietnamu czy okazy pacyficznych raf koralowych, które z czasem zasiliły szkolne Muzeum Morskie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wszystkie eksponaty i wysłuchały historii Muzeum przedstawionej przez panią Krystynę Pawlik - nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej. Najbardziej zaciekawiła zwiedzających latająca ryba i żebra wieloryba.

W drodze powrotnej podziwialiśmy kamieniczki rynku bolesławieckiego, następnie budynek Teatru Starego, Sądu Rejonowego i niezwykle malowniczy wiadukt. W ramach odpoczynku i relaksu, na koniec wycieczki udaliśmy się do lodziarni.

Dzieci szczęśliwe i zadowolone przez całą drogę powrotną wymieniały się wrażeniami. Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki.

Katarzyna Dul-Korycka i Marta Boguszewska

 

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach

W piątek, 30 września, w naszej szkole z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas I-V wzięli udział w warsztatach interaktywnych z wykorzystaniem drukarek 3D.

Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda taka drukarka, dowiedziały się do czego można ją wykorzystać. Tego dnia każdy mógł z bliska przyjrzeć się w jaki sposób powstają drukowane modele trójwymiarowe. Oprócz obejrzenia samego procesu druku dzieci wybrały model 3D, kolor filamentu i samodzielnie rozpoczęły proces druku. W nowoczesne technologie wprowadziła nas pani Justyna z Klubu małego technika.

Aleksandra Frątczak