15 września dzieci z grup  „Odkrywcy” i „Drużyna Marzeń” obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten miał na celu pobudzić przedszkolaków do kreatywności, pomysłowości i zachęcać do tworzenia. Dzień Kropki to bowiem dzień odwagi i zabawy.

Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchały opowiadania jak to zwyczajna kropka zmienia świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma ukryte talenty.

Wychowawczynie przygotowały ciekawe atrakcje dla swoich podopiecznych. Dzieci szukały kropek, kodowały uśmiech, rozkodowywały i nazywały emocje. Wychowankowie podzieleni na grupy mieli za zadanie rozszyfrować emocje oraz stworzyć plakaty, przedstawiające uczucia. Kolejnym działaniem było wystąpienie na forum grupy oraz omówienie przygotowanych obrazów. Jak się okazało wiara we własne możliwości jest bardzo potrzebna i przydatna.

Ponadto dzieci wyrażały swoje stany emocjonalne podczas wykonywania pracy plastycznej.

Kolejnym punktem było uczestnictwo w wielu zabawach i konkurencjach z udziałem kropki. Przedszkolaki  bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.  

Dzień Kropki w przedszkolu to wspaniała okazji do rozmawiania o uczuciach, emocjach i własnych możliwościach.

Sylwia Bachusz, Natalia Polilejko