Na terenie powiatu bolesławieckiego odbyła się sportowa rywalizacja w piłce nożnej 10 drużyn. Policjanci, strażacy i żołnierze rywalizowali w I Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez IPA Region Bolesławiec. Najlepsi okazali się mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, II miejsce zajął zespół z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu, III drużyną turnieju byli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

22 września na boisku w Kruszynie miał miejsce I Turniej Piłki Nożnej organizowany przez IPA Bolesławiec pod Honorowym Patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Bolesławcu.

Sportowa rywalizacja rozpoczęła się jednocześnie na dwóch boiskach. 10 zespołów walczyło o wyjście z grupy. Kiedy ruszyły kluczowe rozgrywki, pogoda utrudniła zadanie piłkarzom. Pomimo deszczu mecze finałowe odbyły się z ogromnym zaangażowaniem i walką o każdego gola.

Ostatecznie I miejsce wywalczyła drużyna z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, II miejsce zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. III miejsce zdobyli mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

W turnieju zagrali również: żołnierze z US Army, bolesławieccy strażacy oraz policjanci z Polkowic, Głogowa, Zgorzelca, Jeleniej Góry i  Złotoryi.

Najlepsze drużyny otrzymały nagrody, które wręczył Komendant Powiatowy Policji w Bolesławcu - podinsp. Tomasz Jagielski wspólnie z Zastępcą Wójta Gminy Bolesławiec - Romanem Jaworskim oraz przewodniczącym IPA Region Bolesławiec - kom. Tomaszem Kazimierczukiem.

Indywidualne wyróżnienia trafiły do najlepszego bramkarza, którym był zawodnik z KMP Wrocław. Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany żołnierz z US Army, a najlepszym strzelcem okazał się przedstawiciel gospodarzy.

Wszystkim drużynom bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i przyjazd na teren powiatu bolesławieckiego.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji Wójtowi Gminy Bolesławiec oraz dyrektorowi Gminnego Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie i sołtysowi wsi Kruszyn.

KPP w Bolesławcu - asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska