2 września w Szczepanowie odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Powiat Bolesławiecki reprezentowało na nich sołectwo Ocice, które odniosło sukces w postaci II miejsca w Konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.

I miejsce w konkursie powiatowym, II miejsce w konkursie wojewódzkim – to sukces, jakim mogą pochwalić się mieszkańcy Ocic. Grupa wieńcowa, po tym jak zajęła najwyższe miejsce podium w powiatowym konkursie na Najpiękniejszy Tradycyjny Wieniec Dożynkowy, zaprezentowała swoje dzieło na konkursie wojewódzkim w Szczepanowie, zajmując II miejsce na Dolnym Śląsku.

To ogromny sukces zarówno dla grupy jak i całej wsi Ocice. Tworzenie wieńca to ogromne przedsięwzięcie, w które zaangażowało się wiele osób. Jego tworzenie ma wiele etapów. Zaczyna się od zbierania i suszenia zboża oraz zaprojektowania i wykonania konstrukcji. Tych czynności podjęli się panowie, natomiast samo wyplatanie wieńca i robienie elementów dekoracyjnych należało do pań. W tym roku w większości były to młode mieszkanki sołectwa, które po raz pierwszy włączyły się w te prace. Jak się okazało sprawiło im to wiele radości i przyjemności, a mimo ciężkiej i często żmudnej pracy, sukces dodał energii do działania na kolejne lata.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Ewa Sondaj, Karolina Kojder

Fot. Ewa Sondaj