27 sierpnia – zapiszcie w kalendarzach tę datę i przybywajcie do Kruszyna. Na tamtejszym boisku szkolnym odbędą się Dożynki Gminne. Będą dożynkowe wieńce, koncerty, smakołyki oraz warsztaty i zabawa taneczna.

Msza Św. Dożynkowa rozpocznie się o godz. 13.00. Wcześniej delegacje dożynkowe przywiozą swoje wieńce – według deklaracji sołectw Gminy Bolesławiec oglądać będzie można aż 26 wieńców.

Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły – Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, Gminny Zespół Pieśni i Tańca „Jutrzenka”, Zespół Śpiewaczy Ocice, Zespół Śpiewaczy Żeliszów i Zespół Leśne Nastroje z Dobrej.

Specjalnie dla naszej publiczności przygotowaliśmy konkursy z cennymi nagrodami. Dodatkowo na placu przy kruszyńskim przedszkolu obejrzeć można będzie pokaz klasycznych… ciągników. Natomiast na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kruszynie zaprezentują się przedstawiciele Strefy Uzdolnionych. Niezwykle wartościowy pokaz przeprowadzą strażacy ochotnicy z Trzebienia, którzy zaprezentują sposób udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Poza pysznym, domowym jedzeniem, które serwować będą Koła Gospodyń Wiejskich z Dobrej, Nowej, Otoku i Suszek, na stoisku KGW Suszki kupić można będzie ręcznie tworzone wianki. Zresztą zachęcimy również do stworzenia takich ozdób samodzielnie podczas warsztatów. Dla wszystkich, bez względu na wiek, przygotowaliśmy strefę malowania kamyczków w ramach akcji #kamyczki.

Gwiazdami tegorocznego Święta Plonów będą CZADOMAN oraz DARIA. Ci na scenie zaprezentują się kolejno o godz. 18.00 oraz 19.30.

Dożynki zakończy tradycyjnie już zabawa taneczna, która mamy nadzieję – potrwa do samego rano.

Już dziś zapraszamy Państwa do Kruszyna.

---
Godziny podane na plakacie mogą ulec zmianie.

Karolina Kojder

Dożynki Gminne plakat.jpeg