Dziś, 10 sierpnia 2023 r., Mieszkanka naszej Gminy obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski.

100 lat – tak zwykliśmy śpiewać tym, którzy obchodzą urodziny. Co życzyć jednak osobie świętującej setne urodziny? Naszym zdaniem – 200 lat. I z takimi właśnie życzeniami do Pani Zofii Mrozik zwrócił się Wójt – Andrzej Dutkowski, który odwiedził jubilatkę w dzień jej setnych urodzin.

Jak to w urodziny – był tort, życzenia, upominki, wspominki oraz najbliżsi. Jeśli chodzi o tych ostatnich to dziś rodzinę reprezentowała skromna grupa przedstawicieli, ponieważ jak się dowiedzieliśmy Pani Zofia ma 6 dzieci, 15 wnuków i 21 prawnuków. Liczymy na to, że poznamy kolejnych członków rodziny w przyszłych latach, bo córka jubilatki zdradziła, że w swoje 90 urodziny Pani Zofia życzyła sobie 100 lat życia, a dziś, zdmuchując urodzinowe świeczki, podwoiła tę liczbę.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Pani Zofii i składamy życzenia zdrowia, pomyślności, pogody ducha, życzliwości ze strony najbliższych i długich lat życia.

Karolina Kojder