Jesteś na spacerze, jedziesz na rowerze, robisz zakupy lub bawisz się z dzieckiem na placu zabaw. Nagle go dostrzegasz – kolorowy kamyczek, nijak niepasujący do tego miejsca. Zastanawiasz się o co chodzi? To akcja #kamyczki i dziś włączamy się w nią wspólnie!

Gmina Bolesławiec to aż 30 miejscowości i w każdej z nich chcemy ukryć kolorowe kamyczki. Zabawa polega na odpowiednim oznaczeniu ich, sfotografowaniu i dodaniu wpisu na facebookowej grupie #kamyczki [link] oraz puszczeniu go w dalszą drogę – poza granice gminy czy nawet kraju. W końcu dopiero półmetek wakacji, więc przed nami jeszcze nie jedna wycieczka czy spacer.

Zabawa sama w sobie jest prosta, nie wymaga wielkich nakładów finansowych, a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Wspólne malowanie znalezionych kamyczków to prawdziwa frajda, w którą zaangażować można najmłodszych. Jednak dobrze wiemy, że i dorośli bawią się przy tym świetnie.

Co namalować na takim kamyczku, znalezionym choćby podczas wyjścia do sklepu? Odpowiedź jest jedna – to, co nam w duszy gra. Może uwielbiasz zwierzęta i zechcesz stworzyć serię kamyczków właśnie z ich podobiznami? A może jesteś fanem filmów i komiksów o superbohaterach i to ich uwiecznisz na kamyczkach? A może będą to polne kwiaty, które stworzysz wspólnie z przyjaciółmi? Możliwości są nieograniczone, dlatego liczymy, że włączycie się w naszą akcję i stworzymy (wspólnie lub samodzielnie) prawdziwe kamyczkowe dzieła sztuki, które rozmieścimy na terenie naszej gminy, by następnie ruszyły w świat.

Co ważne – na odwrocie każdy kamyczek powinien być odpowiednio oznaczony, by mógł się włączyć w ogólnopolską akcję. Dlatego należy dodać napis #kamyczki na fb oraz kod pocztowy 59-700 Gm. Bc. Możesz dodać także swoje inicjały.

Kiedy kamyczkowe dzieło jest już gotowe wystarczy zrobić mu zdjęcie, dodać je na facebookową grupę #kamyczki i napisać, gdzie można go znaleźć. A kiedy to my znajdziemy kolorowy kamyczek robimy podobnie – zdjęcie i informacja dodana na tej samej grupie z danymi gdzie został znaleziony oraz jaki ma kod pocztowy.

W skrócie:

  1. Szukamy małych kamyczków, najlepiej okrągłych, gładkich. Mogą być także w innych kształtach, jednak z obu stron musi być powierzchnia, pozwalająca na rysunki i napisy.
  2. Kamienie z jednej strony ozdabiamy dowolnie: kwiaty, postacie, przyroda, osoby itp.
  3. Z drugiej strony umieszczamy tekst: #kamyczki na fb oraz kod pocztowy: 59-700 Gm. Bc Nieobowiązkowy lecz także możliwy do zamieszczenia jakiś znak, mogą być inicjały autora np.: B.W.
  4. Robimy zdjęcie i wrzucamy na profil facebookowy #kamyczki pisząc, w jakich okolicach zostały umieszczone i prosząc o to, aby je zabrać w podróż do innego miejsca, miasta, kraju.
  5. Spacerując, rozglądamy się dookoła. Gdy znajdziemy kolorowy kamyk, robimy mu zdjęcie, wrzucamy go z opisem, gdzie i z jakim kodem go znaleźliśmy na profil #kamyczki.
  6. Zabieramy kamyczek i przenosimy w dowolne miejsce na świecie.

Nasze kamyczki będą podróżować, być może te, które zrobiliście, zawędrują na koniec świata.

Poniżej zdjęcia niektórych kamyczków, umieszczonych przez nas. Jest ich więcej, a będzie całkiem dużo, jeśli dołączycie do zabawy.

Beata Widera, Karolina Kojder