26 lipca w Urzędzie Gminy Bolesławiec odbyła uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych - Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Państwu Marii i Józefowi Wiśniewskim, którzy 9 września 1972 r. zawarli związek małżeński.

Medale nadane przez Prezydenta RP wręczył Wójt Gminy – Andrzej Dutkowski. Na wstępie Wójt złożył jubilatom gratulacje i serdeczne życzenia oraz podziękował za przykład, który dają młodym pokoleniom. Zaznaczył także, iż małżeństwo to nie tylko piękne, podniosłe i radosne chwile, ale również trudne momenty.

Po oficjalnej części uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. W miłej i sympatycznej atmosferze małżonkowie dzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat.

Drodzy Jubilaci! Gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego i życzymy długich lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

Karolina Hałka