Dzisiaj na uczestników wakacyjnych zajęć w Bibliotece Publicznej w Bożejowicach czekała niespodzianka - Skrzydlata Ferajna, czyli 4 sowy oraz ich opiekun, który uczestnikom spotkania opowiadał o tych pięknych zwierzętach.

Sowy to zwierzęta okryte tajemnicą a jednocześnie są symbolem wiedzy, inteligencji oraz mądrości… Spotkanie z nimi jest zawsze ekscytujące. Choć to drapieżniki, Majlo i reszta ptasich terapeutów została wychowana tak, aby dać się dotykać i głaskać. Ich pióra są nadzwyczaj przyjemne w dotyku.

Nasi dzisiejsi goście wywołali więc uśmiech i mnóstwo pozytywnych emocji. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się wiele ciekawostek na ich temat. Wiedzą już, że są one świetnymi łowcami, mają absolutny słuch i rewelacyjny wzrok. Posiadają też po dwa żołądki i potrafią zrobić „wyplówkę”. Wszyscy mogli dotknąć ich aksamitnych i mięciutkich piór. To było bardzo ciekawe przeżycie.

Pamiętajcie, że sowy to drapieżne ptaki, których nie można trzymać w domu. To była za wyjątkowa wizyta, która na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Monika Mieszała