3 czerwca na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach odbył się Festyn Rodzinny, z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Społeczność ZSP zorganizowała  plenerową imprezę, która zgromadziła w jednym miejscu  rodzinę, przyjaciół i znajomych.

Pogoda dopisała, dzięki czemu uczestnicy wydarzenia mogli oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas w gronie najbliższych oraz skorzystać z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. A było ich niemało, bowiem w programie zaplanowano liczne działania artystyczne i sportowe, konkursy i rozgrywki adresowane do wszystkich uczestników. Najmłodsze dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, w basenie z kulkami, pokonywały skomplikowany tor przeszkód, lepiły z masy solnej, a także korzystały z oferty stoisk z artystycznym malowaniem twarzy, doczepianiem włosów oraz brokatowymi tatuażami.  

Na pikniku nie mogło zabraknąć prezentacji talentów uczniów i przedszkolaków. W części artystycznej swoje wokalne i taneczne umiejętności zaprezentowali jako pierwsi najmłodsi, śpiewając piosenki o mamie i tacie oraz prezentując układy taneczne przygotowane przez wychowawców. Następnie przyszła kolej na dzieci nieco starsze, które przygotowały piękne wierszyki, piosenki i tańce. Na samym końcu uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas „Talent show”.  Uczestnicy tańczyli, śpiewali, recytowali wiersze, prezentowali umiejętności sportowe. Występy zostały nagrodzone gorącymi brawami, co było największym wyróżnieniem dla artystów.

Najmłodsi sportowcy z niecierpliwością oczekiwali na turniej piłkarski, podczas którego rywalizowali ze swoimi rodzicami. Najważniejszym punktem, w taktyce obranej przez grupę przedszkolaków, było wygrać. I to im się udało, pokonali rodziców 4:1. Z dumą i satysfakcją opuścili boisko, udostępniając je kolejnym drużynom.

Ogromną atrakcją była również wizyta: żołnierzy i prezentacja wozu bojowego a także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzeleckich, strażaków, którzy pozwolili uczestnikom korzystać ze swojego sprzętu i wcielić się w rolę osoby gaszącej pożar 
 oraz policjantów, którzy przybyli na festyn z gościem specjalnym – psem wykrywającym niebezpieczne substancje.

W istotę każdego festynu jest wpisane wspólne biesiadowanie. Uczestnicy: młodsi i starsi, uczniowie i ich rodziny chętnie degustowali potrawy i napoje przygotowane specjalnie dla nich.

Wspaniała zabawa towarzyszyła do końca „Pikniku Rodzinnego”. Teraz pozostały wszystkim uczestnikom tylko miłe wspomnienia i cierpliwe oczekiwanie na następną uroczystość.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację imprezy.

Natalia Polilejko