W minioną sobotę, 10 czerwca, w truskawkowej wiosce Stare Jaroszowice odbyła się niezwykła impreza z okazji Dnia Dziecka. Ponad 40 dzieci wraz z rodzicami i dziadkami wzięło udział w wydarzeniu, które było pełne uśmiechów, atrakcji i pysznych przekąsek.

Jedną z największych atrakcji dla najmłodszych była ogromna dmuchana żaba. Animatorka Pani Joanna przeprowadziła różnorodne gry i konkursy oraz zabawy z chustą. Dzięki Pani Joannie dzieci miały nie tylko wspaniałą zabawę, ale także miały okazję rozwijać swoje umiejętności społeczne, takie jak współpraca, fair play i współzawodnictwo.  

Nieodłącznym elementem imprezy były również smakowite kiełbaski pieczone nad ogniskiem.  

Nie zabrakło również słodkich i słonych przekąsek przygotowanych przez rodziców.  

Jak przystało na truskawkową wioskę kosze pełne soczystych truskawek były dostępne dla wszystkich uczestników jako wyjątkowy poczęstunek. Wszyscy zajadali się owocami, co jest najlepszym dowodem na to, że truskawki z Starych Jaroszowic i okolic są najsmaczniejsze. 

"Cieszę się, że nasza wieś organizuje rokrocznie Dzień Dziecka. To doskonała okazja na spędzenie czasu razem, do tworzenia pięknych wspomnień oraz integracji naszej małej lokalnej społeczności. Dzięki ogromnej i nieocenionej pomocy Rady Sołeckiej, Klubu Sportowego, OSP i KGW, a także rodziców i dziadków mogliśmy stworzyć to piękne wydarzenie i wzmocnić więzi wśród naszych mieszkańców. Dzisiejsza impreza pokazała, jak silna i zgrana jest nasza wieś"- powiedziała Sołtys, Aneta Małecka

Obchody Dnia Dziecka w Starych Jaroszowicach udowodniły, że niewielka miejscowość może stworzyć niesamowitą atmosferę pełną zabawy i radości. To niezapomniane wydarzenie na pewno na długo pozostanie w sercach lokalnej społeczności. 

Aneta Małecka