26 maja na boisku szkolnym przy I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bolesławieckiego w siatkówce plażowej dziewcząt klas VII i VIII. Amelia Cawrycz i Anna Karbowska - dziewczęta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu - nie tylko znalazły się w powiatowym finale tej gry, ale także z wynikiem 3:0 pokonały drużynę Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcu.

Dziewczęta zdobyły I miejsce oraz  kwalifikację do ½ Finału Dolnośląskiego, który odbył się 7 czerwca. Ta środowa wyprawa Amelii i Ani zakończyła się III miejscem w ½ Finału.

To wielki sukces naszych miłośniczek piłki plażowej. Gratulujemy nie tylko zawodniczkom, ale także przygotowującej je do zawodów pani Ewie Parzygnat. Miło myśleć, że mimo braku plaży w naszej okolicy, nie brakuje entuzjastów plażowej piłki, a także chętnych do jej skutecznego uprawiania.

Beata Domerecka