Wieczorne przy ogniu muzykowanie jest integralną częścią Festiwalu Kultury Południa Europy i jest to pomysł na sobotę, 3 czerwca.

Dosyć późnym wieczorem w ogrodzie Hotelu Europa w Kruszynie zrobiło się głośno i wesoło, a to głównie za sprawą zespołu FA Jedinstvo Split z Chorwacji, który w tym roku gościmy na Chorwackiej Feście. Młodzi tancerze i muzycy swoją energią, skoczną muzyką i pięknymi głosami bawili licznie zebranych widzów, którzy początkowo tylko słuchali i przyglądali się. Znaleźli się jednak tacy, którzy postanowili dołączyć do tańczących.
W chorwackie klimaty wpasował się także Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, który także prezentował swoje umiejętności, porywając do tańca i śpiewu osoby z publiczności.

Muzykowanie przy ogniu to impreza nie tylko artystyczna, ale przede wszystkim integracyjna. Można było wspólnie potańczyć, pośpiewać, ale także
wymienić się doświadczeniami, czy po prostu miło spędzić czas. Mamy nadzieję, że efekt ten został osiągnięty.

Na wieczorne muzykowanie przy ogniu zaprosiła Gmina Bolesławiec i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s.w Kruszynie.

Beata Widera