Za nami dwa niezwykłe spotkania, zorganizowane dla najmłodszych przez Bibliotekę Publiczną w Żeliszowie oraz Bibliotekę Publiczną w Bożejowicach. Alf i Cezar - alpaki, które 30 i 31 maja odwiedziły te dwie miejscowości, okazały się być niezwykle przyjacielskimi stworzeniami.

Każdy uczestnik alpakowych spotkań już wie, że alpaki uwielbiają się przytulać, mają niezwykle miękkie futerko, karmi się je z otwartej dłoni oraz... mogą dawać buziaki. Dzieci z radością głaskały i przytulały Alfa, spacerowały po terenach zielonych z Cezarem, a także dawały i przyjmowały alpakowe całusy, które rozdawały zwierzaki należące do pana Ryszarda, właściciela Alpak z lasu.

Te zwierzęta hodowlane pochodzą z Ameryki Południowej. W Polsce zdobywają coraz większą popularność ze względu na swój łagodny charakter i działanie terapeutyczne. Alpaki często wykorzystywane są do alpakoterapii, a my potwierdzamy - czuły "przytulas" do tego zwierzęcia poprawia nastrój i wywołuje uśmiech. 

Dodatkowo na dzieci czekały jeszcze inne atrakcje. W Żeliszowie była to wata cukrowa, a w Bożejowicach - kącik zabaw oraz alpakowe kolorowanki. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkową pieczątkę okolicznościową.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w tym niezwykłym spotkaniu a także panu Ryśkowi oraz opiekunce Oli za stworzenie możliwości poznania tych niezwykle sympatycznych ssaków. Jednocześnie zapraszamy do śledzenia innych wydarzeń organizowanych w gminnych bibliotekach.

Monika Mieszała, Sylwia Polańska

fot. z Żeliszowa - Sylwia Polańska, fot. z Bożejowic - Karolina Kojder