W ostatnią niedzielę maja do Dąbrowy Bolesławieckiej ściągnęły tłumy wielbicieli pierogów. Gospodarze oraz m.in. Koła Gospodyń Wiejskich z Kruszyna oraz Bożejowic-Rakowic, zadbały o to, by nikt głodny do domu nie wrócił.

Tradycją Festynu Pierogowego w Dąbrowie Bolesławieckiej stał się już „Konkurs na Najsmaczniejsze Pierogi”. W tegorocznej edycji oceny dokonywali Pani Lucyna Orlak z Dobrej Pierogarni oraz Paweł Brzezicki z firmy Cepelin. Decyzją jury pierwsze miejsce zajęło KGW Kruszyn, drugie - KGW Bożejowice-Rakowice, a trzecie - KGW Bolesławice, co stanowi pyszną obietnicę na najbliższe imprezy jakie odbędą się w tych miejscowościach. Zarówno zwycięzcy, jak i wyróżnieni otrzymali nagrody z rąk posłów na Sejm RP - Szymona Pogody i Roberta Kropiwnickiego oraz Zastępcy Wójta Gminy Bolesławiec - Romana Jaworskiego.

Nagrodzone zostały także uczestniczki konkursu wiedzy o pierogach. Dwie panie zmierzyły się w konkursie na ciasto pierogowe, a młodsze pokolenia udowodniły, że umiejętność lepienia pierogów jest im dobrze znana i ulepić potrafią nawet pierogi z balonami.

Tego dnia na scenie zobaczyć mogliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Publicznego z Dąbrowy Bolesławieckiej, w ludowym repertuarze Zespół Śpiewaczy z Żeliszowa, tancerki tańca orientalnego z zespołu Tierra Flamenca i Bronisława Szaję, który zagrał i zaśpiewał dla zebranej publiczności.

Gdy my już się żegnaliśmy, plac wciąż był pełen ludzi więc jesteśmy pewni, że zobaczymy się z Wami już za rok.

Iwona Puszkarz