Jak co roku, 26 maja w Polsce, obchodzimy Dzień Matki. To wyjątkowe święto ma na celu okazanie szacunku i miłości mamom. Nie ma tu znaczenia, czy mamy 4, 14, 24 czy 44 lata. Przedszkolaki przygotowują laurki, starsi obdarowują kwiatami, słodyczami lub innymi upominkami.

Natomiast w Bibliotece Publicznej w Bożejowicach 25 maja, mając na uwadze to święto, zebrało się osiem dziewczynek, które własnoręcznie stworzyły makramowe listki. Na początku uczestniczki odmierzały za pomocą centymetrów krawieckich i linijek odpowiedniej długości sznurki, które odcinały nożyczkami. Wydawać by się mogło, że zaplatanie to taka prosta sprawa, a jednak... Potrzeba skupienia i sprytu, aby przekładać sznurki i ułożyć je w idealny wzór. Jak się okazało, dla chcącego nic trudnego i efektem ciężkiej pracy każdej z dziewczynek były kolorowe kompozycje.

Drogie Mamy!

Z okazji Waszego Święta, składamy Wam najserdeczniejsze życzenia. Życzymy Wam dużo zdrowia, stu lat życia z uśmiechem i radosnych oddechów. Milion chwil bez złości i wszelkiej pomyślności.

Monika Mieszała