We wtorek, 16 maja, uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach mieli okazję po raz kolejny gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida-Centrum Wiedzy w Bolesławcu. Jak za każdym razem na dzieci czekała moc atrakcji.

Swoją ciekawą przygodę uczniowie zaczęli od samodzielnych doświadczeń w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności tzw. SOWA.  W tym miejscu czekały na uczniów eksponaty interaktywne, z którymi obcowali. Zbliżenie na cień, którzy przyjmował różne kolory, rowerowe przekręty, mistrzowie szybkiego zapamiętywania, wyścigi walców, krocząca sprężyna, idealna asymetria, rysowanie w lustrze, obrotowe lustra, wiszące piłki oraz usypywanie mapy to zadania, których mogli doświadczyć uczniowie. Najwięcej radości przyniosło usypywanie mapy za pomocą piasku kinetycznego i wywoływanie deszczu.

Po zabawie z interaktywnymi urządzeniami, przyszedł czas na Majsternię. Pani Katarzyna miała szczególne wyzwanie dla klasy – stworzenie na tablicy magnetycznej toru przeszkód dla małej piłeczki, która miała przyczynić się do zburzenia zbudowanej ścieżki domina z drewnianych klocków. Była to praca zespołowa i każdy zespół wykazał się pomysłowością, kreatywnością i precyzją. Konstruowanie przyniosło wszystkich wiele emocji i doskonaliło cechę, jaką jest cierpliwość w dużym tego słowa znaczeniu.

Kolejną atrakcją były zajęcia biblioteczne. Dzieci z ciekawością wysłuchały krótkiego opowiadania pt. „Biblioteka Astrid” M. Widmark, oraz samodzielnie opowiedziały historię na podstawie kart z gry DIXIT.

Na zakończenie cudownego dnia, korzystając z programu Zgrana Biblioteka, uczniowie poznali wiele ciekawych gier planszowych i nie tylko . Jest to świetny sposób spędzania wolnego czasu z rodzinom, przyjaciółmi, w zamian za czas spędzony przed monitorem, ekranem lub smartfonem.

Zajęcia w Centrum Wiedzy w Bolesławcu to ciekawe doświadczenie i mnóstwo radości, czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie.

Katarzyna Furman