Wczoraj, tj. 20 kwietnia, w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym 2023

Uczestnicy rywalizacji musieli rozwiązać test znajomości przepisów ruchu drogowego, a także wziąć udział w praktycznej części Turnieju, czyli sprawnościowej jeździe rowerem. Do rywalizacji zgłosiło się 92 uczniów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach - młodszej (grupa I, rocznik 2011 i młodsi) i starszej (grupa II, rocznik 2010 i starsi).

Ostatecznie w I grupie zwyciężyli gospodarze, tj. Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu, którzy pokonali Oxpress i Szkołę Podstawową nr 5 w Bolesławcu.

Natomiast w grupie II zwyciężyła drużyna z Oxpressu, a tuż za nią uplasowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym (Łukasz Konefał, Filip Mosorka i Piotr Tomaszewski). III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 w Bolesławcu.

Dodatkowo nagrodę indywidualną w grupie młodszej zdobyła Aurelia Służyńska z SP4 w Bolesławcu , a w grupie starszej - Filip Mosorka z SP Kraśnik Dolny i tym samym każde z nich zostało właścicielem nowego roweru górskiego.

Zwycięskie drużyny z grupy młodszej i starszej awansowały do kolejnego etapu turnieju, który odbędzie się w Jeleniej Górze.

Gmina Bolesławiec była jednym ze sponsorów tegorocznego Turnieju, a Zastępca Wójta Gminy - Roman Jaworski osobiście pogratulował laureatom.

Karolina Kojder