Wczoraj, tj. 16 kwietnia, po raz pierwszy w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie odbyło się Wietrzenie Szaf. Wydarzenie to miało na celu nadać nowe życie ubraniom, które zalegają w naszych szafach nieużywane.

Założenie było niezwykle proste, każdy mógł przynieść swoje rzeczy do oddania i każdy mógł wziąć to co mu się spodobało. Około 20 szaf zostało przewietrzonych, a jeszcze więcej osób wyszło od nas z „nowymi” rzeczami.

Jeśli zastanawiacie się co to ma wspólnego z kulturą, spieszę z odpowiedzią – wymiana obywała się przy dźwiękach muzyki z lat 90-tych. A przede wszystkim naszym celem jest budowanie świadomości i propagowanie kultury ekologicznej. Do produkcji jednego t-shirtu potrzebne jest 2700 litrów wody, to tyle ile człowiek wypija w ciągu 2,5 roku. Koszt środowiskowy jest ogromny i warto o nim pamiętać kupując kolejny must have nowego sezonu. Najbardziej eko są ubrania, które mamy w szafach, o ile je nosimy. Jeśli nie warto ciuchy puścić na nowo w obieg sprzedając je lub biorąc udział w takich inicjatywach jak nasza.

Kolejna edycja odbędzie się jesienią i już teraz serdecznie na nią zapraszamy.

Iwona Puszkarz