30 marca uczniowie klas V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach uczestniczyli w wycieczce do huty szkła Julia w Piechowicach.

Po hucie oprowadził nas przewodnik, który opowiadał jak powstają szklane produkty. Podczas wędrówki obserwowaliśmy pracę hutników na różnych stanowiskach. Potrzeba niezwykłej cierpliwości, siły i precyzji w tworzeniu wyrobów szklanych. Odwiedziliśmy również sklep z pamiątkami. Zorientowaliśmy się w cenach wyrobów szklanych i właściwie nie dziwiło nas, że są tak wysokie.

Uczestniczyliśmy także w warsztatach grawerowania w szkle, po których każdy otrzymał na pamiątkę wygrawerowaną własnoręcznie szklaneczkę. Przywieźliśmy więc do domu jedyne w swoim rodzaju, prawdziwe dzieło sztuki.

Na zakończenie pobytu w hucie odwiedziliśmy wystawę interaktywną Krystalium, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam kilka ciekawostek o szkle dawniej i dziś.

Podczas jazdy autokarem podziwialiśmy piękne górskie widoki, śpiewaliśmy piosenki i integrowaliśmy się. Przeżycia były fantastyczne.

Marzena Lehmann