Zbliżający się czas Świąt Wielkanocnych sprzyja dodatkowo otwieraniu serc (i portfeli) na potrzeby tych, którzy na swojej życiowej drodze mają więcej zakrętów i wybojów…

Prawdą starą jak świat jest stwierdzenie, iż przyjemniejsze od otrzymywania jest dawanie. Hołdując tej zasadzie, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach z ogromnym zaangażowaniem odpowiedziała na apel bolesławieckiego Domu Dziecka, który pojawił się w przestrzeni publicznej. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego – Małgorzata Gorczyca oraz Katarzyna Krysa, z pomocą samorządowych aktywistów, zorganizowały szeroko zakrojoną zbiórkę rzeczy pierwszej, ale także drugiej potrzeby, których zakup przez Dom Dziecka jest z różnych powodów niemożliwy. Priorytetowe artykuły, o których przynoszenie wystąpił SU, to: przybory papiernicze, higieniczne, słodycze, żywność długoterminowa wszelkiego rodzaju….

Zgodnie z przewidywaniami, kwesta ruszyła od początku z rozmachem, angażując uczniów i pracowników szkoły, jak również niezawodnych druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zbiórkę prowadzili w ocickiej remizie. Przez ponad tydzień udało się zgromadzić imponujące zapasy jedzenia, przyborów szkolnych. Za zebraną gotówkę w wysokości 550 zł, po dokładniejszym rozpoznaniu potrzeb podopiecznych Domu Dziecka, zarząd Samorządu Uczniowskiego zakupił torby podróżne dla dzieci, jak również apteczne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry.

Przekazanie zebranych i zakupionych produktów odbyło się we wtorek, w Wielkim Tygodniu, co idealnie komponuje się z ideą rozważań nad istotą człowieczeństwa i tego, ile jesteśmy w stanie innym od siebie dać. Społeczność szkolna oraz mieszkańcy Ocic ten test z odruchów serca zdali na szóstkę!

Małgorzata Gorczyca