W poniedziałek, 3 kwietnia, odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" EDYCJA 2023. Tym samym poznaliśmy nazwiska uczniów, którzy reprezentować będą naszą Gminę w etapie powiatowym.

Uczestników zmagań symbolicznie powitał Wójt Gminy Bolesławiec - Andrzej Dutkowski, który życzył wszystkim powodzenia oraz wyraził nadzieję, że ich zainteresowania w przyszłości skrzyżują ich drogi z ochotniczą strażą pożarną lub ratownictwem. Następnie druh Jarosław Nenkin - Komendant Gminny ZOSP RP w Bolesławcu, a jednocześnie prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu, dodał, że on sam uczestniczył w podobnych konkursach, by następnie związać się zawodowo ze strażą pożarną.

Później przyszedł czas na rywalizację. Uczniowie podzieleni na II grupy rozwiązywali test wyboru. Składał się on z 20 pytań. Liczyła się ilość zdobytych punktów oraz czas, w jakim test został rozwiązany. 

I tak w grupie I, czyli wśród uczniów z klas I-IV, najlepszy okazał się Karol Domagała z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trzebieniu. II miejsce zajęła Maria Kuczyńska z ZSP Kruszyn, a III - Stanisław Karbowski z Trzebienia.

W II grupie, czyli w rywalizacji uczniów z klas V-VIII, I miejsce zajęła Aleksandra Różnicka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach, która pokonała Michała Kubaczyka z ZSP Trzebień i Alana Gajaszka z ZSP Kruszyn

Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w każdej z grup będą reprezentować naszą Gminę w etapie powiatowym, który odbędzie się 21 kwietnia o godz. 9.30. Natomiast wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.

W gminnym etapie Konkursu rywalizowało w sumie 20 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Bolesławiec.

Karolina Kojder