30 i 31 marca najmłodszych czytelników z bibliotek w Brzeźniku, Bożejowicach, Ocicach, Kraśniku Dolnym, Kruszynie i Żeliszowie odwiedzili niezwykli goście, czyli Fenek i Maks, dobrze nam znani z serii książek „Przygody Fenka”.

Choć nieco spóźnili się na każde ze spotkań zostali bardzo gorąco przyjęci przez dzieci z przedszkoli z każdej z wyżej wymienionych miejscowości. Zanim jednak zawitali oni na  umówione spotkania dzieci miały okazję wysłuchać bajki o wspólnych przygodach Maksa i Fenka, a także zapoznali się z zasadami pierwszej pomocy. Po oficjalnym przyjęciu do grona „Przyjaciół Fenka” każde z dzieci własnoręcznie pokolorowało pamiątkową plakietkę.

Najwięcej radości młodym czytelnikom sprawiły wspólne zabawy i tańce z bohaterami bajek a także pamiątkowe zdjęcia. Spotkanie Fenka i Maksa okazało się niezapomnianą przygodą, którą mamy nadzieję wkrótce powtórzyć.

Serdecznie polecamy również książeczki z przygodami naszych gości, które pomagają radzić sobie z emocjami, uczą przez zabawę a także wzbudzaj ciekawość świata. Po te i wiele innych książek, nie tylko dla najmłodszych, zapraszamy do naszych bibliotek.

Mariola Łyszczarz