Ostatni weekend marca w Suszkach był bardzo aktywny. Mieszkańcy świętowali Dzień Kobiet oraz wybrali się na pieszą wycieczkę.

W sobotę, 25 marca, w tamtejszym Domu Ludowym, Panie obchodziły swoje święto. Było dużo dobrego jedzenia, śmiechu i rozmów. Wieczór zakończono sportowa rywalizacja gry w bilard.

Dzień później, w niedzielę, 26 marca, odbywały się spacery w ramach akcji „Wspólny Las". W tym roku udało się również w Suszkach zorganizować podobne przedsięwzięcie. Na początku posadzono dwie brakujące lipy w otoczeniu krzyża i świetlicy. Następnie Drogą Gwarków wyruszono do pałacu w Skale, gdzie grupa podziwiała podnosząca się z ruin budowle oraz wspaniały park. Po drodze była mowa o znaczeniu wody i funkcji, jaką w jej stanie pełnią lasy i mistrzowie retencji, czyli zamieszkujące Żeliszowski Potok bobry. Droga powrotna miała dwa elementy geologiczno-górnicze. Mowa była o wydobyciu piaskowca w okolicy Lwówka i Bolesławca oraz próbach wydobywania węgla kamiennego. Dodatkowo podczas spaceru zebrane zostały dwa worki śmieci.

Magdalena Horbacz