Biblioteka Publiczna w Bożejowicach gościła w tym tygodniu najmłodszych czytelników, czyli przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Bożejowicach. Dzieci wysłuchały wybranych książek, a następnie wzięły udział w zajęciach plastycznych. Spotkania związane były z wiosną, na którą to z niecierpliwością czekamy i której wypatrujemy przez nasze okna. 

W poniedziałek, 13 marca, w bibliotece gościliśmy grupę 6-latków, która wzięła udział w zajęciach bibliotecznych pod nazwą „Wiosna”. Ich celem było zaciekawienie dzieci zjawiskami zachodzącymi wiosną w przyrodzie oraz książkami o tej tematyce. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. "Włochata gąsienica” i odgadywały wiosenne zagadki. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonali swoje własne gąsienice.

 

Natomiast w czwartek, 16 marca, bibliotekę odwiedziły maluchy z grupy 3-latków. Dzieci wysłuchały bajki "Kicia Kocia. Wiosna!". Kicia Kocia to bohaterka serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej dla najmłodszych czytelników. To rezolutna kotka, która wraz z wyrozumiałymi opiekunami i wiernymi przyjaciółmi odkrywa odważnie świat i uczy się najważniejszych zasad w codziennym życiu. W dzisiejszej historii nasza bohaterka ze swoim przyjacielem Packiem, podziwiała budzącą się po zimie przyrodę i uratowała małego jeżyka.

 

Monika Mieszała