Z edukacyjną pogadanką na temat związku zdrowego jedzenia ze sprawnym ciałem Król Julian, oficjalna maskotka Football Academy, odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Ocicach.

Jako niekwestionowany autorytet Król Julian jest świetnym piłkarzem – bez problemu przekonał młodzież, iż solidny trening  musi iść w parze z solidnym (czytaj: wartościowym) odżywianiem. Zdradził także kilka tajników swojej aktywności fizycznej, sugerując uczniom, jak w sposób bezpieczny wprowadzać elementy wysiłku fizycznego do swojego, niestety najczęściej osiadłego, trybu życia.

Poza sporą ilością porad dietetyczno-sportowych, Król Julian miał dla uczniów także apetyczne przekąski, czyli jabłka. Zainteresowanie owocami było ogromne. Mamy nadzieję, że tak już uczniom SP w Ocicach zostanie!

Inicjatywa Football Academy godna jest pochwały. W atrakcyjny sposób edukuje młodych ludzi, jak istotnym elementem w ich życiu jest świadome odżywianie. Zaś sam Król Julian w roli ambasadora tej szczytnej idei jest nad wyraz przekonujący.

Edyta Sienkiewicz