Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach

Warsztaty wiosenno-wielkanocne w Piotrowicach

8 marca tradycyjnie obchodziliśmy w szkole Dzień Kobiet. Uczniowie klas I-III rozpoczęli świątecznymi spotkaniami w swoich salach. Wszystkie dziewczynki otrzymały piękne życzenia oraz wspaniałe prezenty. Dzieci miło spędzały czas podczas wykonywania zabawnych kanapek oraz wiosennych prac plastycznych.

Jednak główną atrakcją tego dnia była wycieczka do Piotrowic na warsztaty wiosenno-wielkanocne. Na miejscu czekało na nas wiele ciekawych zajęć. Na początku posłuchaliśmy opowieści o polskich zwyczajach i rytuałach związanych z przesileniem wiosennym. Następnie braliśmy udział w zabawach integracyjnych i warsztatach ogrodniczych. Zapoznaliśmy się z etapami sadzenia roślin. Każdy uczeń miał okazję posiać rzeżuchę oraz posadzić szafirka w specjalnych wielkanocnych doniczkach. Oczywiście, nie zabrakło wątku kulinarnego – dzieci nauczyły się ozdabiać wielkanocną babkę, którą później ze smakiem spałaszowały. Na zakończenie, mieliśmy możliwość zakupu pięknych, kolorowych pamiątek związanych tematycznie z wiosną oraz świętami wielkanocnymi.

To był bardzo miły i kreatywnie spędzony czas.

Agnieszka Żak

 

Biblioteka Publiczna w Kraśniku Dolnym

Dzień Kobiet w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym

W dniu 9 marca w Domu Ludowym w Kraśniku Dolnym odbyło się spotkanie pań z Kraśnika Dolnego i okolic z okazji ich święta jakim jest „Dzień Kobiet”. Spotkanie było niezwykle atrakcyjne bowiem panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek, a bibliotekarka tutejszej Biblioteki zadbała o dodatkowe wrażenia i przygotowała dla pań konkursy, kalambury i inscenizację do wiersza Stanisława Jachowicza, w której każda z pań mogła wystąpić i świetnie się bawić.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i za  wspólnie spędzony czas. Dziękujemy również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie pysznego poczęstunku.

Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie oraz Biblioteka Publiczna i Koło Gospodyń Wiejskich w Kraśniku Dolnym.

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy dużo zdrowia, wiary, miłości, oraz odwagi i siły do realizacji pomysłów, i spełnienia marzeń.

Małgorzata Malinowska