Uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach na lekcji  z edukacji technicznej  pracowali wykorzystując długopisy 3D, które zostały zakupione przez rodziców. Długopisy 3D to niewielkie, łatwe w użyciu narzędzia o całkiem sporym potencjale edukacyjnym.

Wyglądają jak długopis, w działaniu przypominają pistolet z klejem na gorąco, tylko zamiast wkładów znajduje się filament. Filament podgrzewany jest do odpowiedniej temperatury. Po podgrzaniu wydobywa się z urządzenia w plastycznej formie, umożliwiającej nadawanie mu różnych kształtów. Po schłodzeniu zastyga tworząc stały element. Za ich pomocą można tworzyć niezwykłe konstrukcje przestrzenne.

Długopisy 3D to doskonały sposób na rozwój wyobraźni przestrzennej i kreatywności uczniów. Uczniowie tworzyli przestrzenne konstrukcje, budowali dowolne kształty w zależności od swoich upodobań oraz tworzyli magiczne okulary.

Zabawa tymi długopisami sprawiła wszystkim wiele radości oraz pobudziła wyobraźnię do tworzenia nowych kształtów i figur. Z pewnością jeszcze nie raz wykorzystamy te mobilne urządzenia na naszych lekcjach.

Aleksandry Frątczak