Biblioteka Publiczna w Bożejowicach rozwija się prężnie i nieustannie powiększa liczbę czytelników. Co cieszy szczególnie - częstymi gośćmi są w niej najmłodsi i to właśnie z myślą o nich i dbając o to, by ich pasja do czytania wciąż się rozwijała, placówka rozpoczęła w poniedziałek, 20 lutego, spotkania w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z terenu Gminy Bolesławiec. Cykl połączony jest z zajęciami w ramach bożejowickiej Kreatywnej Pracowni.

I tak w poniedziałek dzięki książce „Brrr! Gdzie zniknęły dinozaury?” razem z dziećmi, które przyszły na spotkanie, przenieść się można było do epoki lodowcowej. Kiedy temperatura na Ziemi gwałtownie spadała i dinozaurom zaczęło być zimno - doszły do wniosku, że przydałyby się im ciepłe wełniane… swetry. Za sprawą książki mali czytelnicy poznali różne gatunki dinozaurów i ich charakterystyczne cechy. Dowiedzieli się też, że wspólne połączenie sił może przynieść sukces. A najważniejsze było to, że udało się odpowiedzieć na tytułowe pytanie - gdzie zniknęły dinozaury.

To było pierwsze spotkanie Klubu dla dzieci, po którym wspólnie, podczas Kreatywnej Pracowni, dzieci wspólnie z Rodzicami wykonali swoje własne dinozaury. Wystarczyła do tego zielona farba, papierowe talerzyki, klej, taśma i kilka innych papierowych elementów. Z tych wszystkich rzeczy, połączonych z najważniejszym czynnikiem, czyli dziecięcą wyobraźnią (rozbudzoną oczywiście dzięki przeczytanej historii) powstały niepowtarzalne i wyjątkowe dzieła, z którymi dzieci chętnie pozowały do zdjęć. 

Biblioteka w Bożejowicach to pierwsza filia z terenu naszej Gminy, która prowadzi Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci. Podczas spotkań, które odbędą się raz w miesiącu, bibliotekarka czyta dzieciom wybraną książkę, a następnie moderuje dyskusją na jej temat. Połączenie z zajęciami plastycznymi pozwoli najmłodszym na jeszcze lepsze zrozumienie czytanego i tekstu oraz utrwalenie zdobytej wiedzy, poprzez zabawę.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkanie w marcu.

Monika Mieszała