10 lutego w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Bolesławieckiej odbyła się zabawa walentynkowo-karnawałowa, w której uczestniczyły dzieci począwszy od oddziału przedszkolnego po uczniów klasy 8.

Imprezę poprowadziła uczennica klasy siódmej - Julia Buczak pod nadzorem pani Joanny Jędrzejczyk-Szymańskiej. Otwarcie odbyło się o godz. 09.00 poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców szkoły. Oprawą muzyczną zajął się pan Łukasz Licnerski - nasz szkolny DJ. Dzieci bawiły się  przy różnorodnych utworach, tworzyły barwne pociągi w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka" w rolę konduktorów wcieliły się nauczycielki naszej szkoły. Dużym powodzeniem wśród uczniów klas starszych cieszyła się "Belgijka", którą jak wiemy młodzież uwielbia tańczyć. Następnie uczniowie tańczyli w rytm utworu tanecznego "Ja gram na gitarze" przenosząc się w świat fantazji muzycznej.

Największym zainteresowaniem cieszył się taniec z balonami. Kolejną atrakcją był pokaz strojów karnawałowych - dzieci począwszy od oddziału przedszkolnego po uczniów klasy 8 zaprezentowały przygotowane przez siebie stroje. Kolejna zabawa to "Socosoco- Batebate", po której odbyło się wiele konkursów np. taniec z krzesłami, najpiękniejszy strój, przekazywanie piłeczki podaj dalej. Na zakończenie dzieci bawiły się w rytm utworu "Kaczuchy" i "Ramsamzam" 

Wybrano królową i króla balu - Mia i Jarosław z klasy drugiej, którzy to w przyszłym roku otworzą kolejny bal. Podczas zabawy pani opiekun SKO Katarzyna Dul-Korycka oraz Mariola Szwej malowały dzieciom twarze. W przygotowaniu posiłku i udekorowaniu sali gimnastycznej  pomagali zawsze uczynni rodzice uczniów dzieci z SP Dąbrowy Bolesławieckiej. Dzięki prężnie działającej Radzie Rodziców przygotowany został miły przerywnik - pachnąca, smaczna pizza. Nie zabrakło owoców i nagród dla dzieci. Nie zapomnimy pięknych strojów w których dominował Spider Man, księżniczki, kotki, wróżki, tygryski i piłkarze. Nauczyciele wcielili się w postacie z bajek - kapelusznika, jednorożca, królową, czerwonego kapturka, wenecką damę, zorro, księżniczkę, góralkę i rycerza.

Bal karnawały był doskonałym wejściem w okres ferii - życzymy wszystkim dzieciom wspaniałego, twórczego i miłego wypoczynku. 

Marta Boguszewska, Katarzyna Dull-Korycka