Międzynarodowy Dzień Pizzy w ZSP Ocice

9 lutego uczniowie klasy II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ocicach postanowili świętować Dzień Pizzy i stworzyli własne wyjątkowe wypieki. Do wzięcia udziału w celebrowaniu tego dnia zachęcił nas udział naszej klasy w projekcie edukacyjnym Europa i Ja, w którym to właśnie Włochy są krajem, któremu przyglądamy się z bliska.

To pyszne danie pochodzące z Włoch, a dokładnie z Neapolu jest bardzo dobrze znane uczniom. Każdy już nie raz mógł go skosztować, czy to w domu, czy w prawdziwej pizzerii.

Jednak dziś, każdy mógł skomponować sobie własną pizzę  z takimi składnikami, które odpowiadają ich gustom. Dzisiejsze dodatki do pizzy to przede wszystkim ser, pieczarki, sos pomidorowy, szynka, salami i kukurydza . Dodatkiem finalnym był ketchup oraz sos czosnkowy.

Młodzi kucharze z uwagą wysłuchali instrukcji przyrządzania ciasta i składników przepisu, następnie z zapałem zabrali się do wałkowania mini pizzy. Kolejnym krokiem były indywidualne dodatki i wypiek.

W naszej szkole pachniało dzisiaj, jak w prawdziwej włoskiej pizzerii. Uczniowie mieli pełne brzuchy od zajadania swoich jedynych w swoim rodzaju włoskich dań. Niektórzy przyznali nawet, że była to najlepsza pizza, jaką jedli do tej pory.

Czy Ty również  skosztowałeś dziś pizzę ? Jeśli nie to smacznego!

Buon appetito !

Katarzyna Furman, Katarzyna Krysa

 

Międzynarodowy Dzień Pizzy

Pizza to uwielbiana przez wielu potrawa kuchni włoskiej, która ma swoje święto 9 lutego. Przedszkolaki z Dąbrowy Bolesławieckiej, aby uczcić ten dzień, wybrały się do Tomaszowa Bolesławieckiego, gdzie znajduje się pizzeria Pomodoro, w której wypieka się prawdziwą, włoską pizzę.

Dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się, że tak naprawdę pochodzi ona z Grecji, a dopiero w XVIII wieku dotarła do Włoch.

Każdy dostał piękny fartuszek oraz czepek, tak przygotowane przedszkolaki dzielnie klepały i wybraniały swoje ciasta, następnie nakładali sos oraz ulubione dodatki.

Wypieczone pizze zostały zjedzone ze smakiem, a na koniec każdy otrzymał pamiątkowy dyplom wspaniałego kucharza.

Joanna Lange