Bal karnawałowy to dzień niezwykły  i wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było 6 lutego w Szkole Podstawowej w Bożejowicach, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy dla uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.

Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, pszczółki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana...  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, a wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

Aleksandra Frątczak