Informujemy, że od 1 lutego 2023 r. ruszają programy polityki zdrowotnej dla mieszkańców Gminy Bolesławiec.

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ  SUTKA  -  BADANIA DLA KOBIET

W 2023 roku realizatorem programu jest  Centrum Specjalistyczne  BIOMED, Borowscy Spółka Jawna, ul. Piaskowa 15, 59-700 Bolesławiec.  Programem objęte są Panie w wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 lat życia zameldowane (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, które w 2022 roku nie skorzystały z badań objętych programem finansowanym przez Gminę.

Informujemy, że  Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i w ciągu ostatnich 2 lat nie wykonywały mammografii mogą również wykonać badania bezpłatnie, ale koszt tego badania sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach swojego programu.  

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 75 647 34 80 od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 16:00 celem ustalenia terminu odbioru skierowania na USG piersi; ustalenia terminu na badanie mammograficzne oraz naukę samobadania.

Kadra medyczna wykonująca badania:

  • Bronisław Kubisz – starszy technik radiologii - wykonywanie zdjęć,
  • Ewa Stecka – technik radiologii
  • Lek. med. Elżbieta Soszyńska – specjalista radiologii diagnostyki obrazowej – lekarz wykonujący badania ultrasonograficzne

PROFILAKTYKA SCHORZEŃ PROSTATY U MĘŻCZYZN

Uwaga zmiana wykonawcy!
Miejscem wykonywania badań jest  Centrum Specjalistyczne  BIOMED, Borowscy Spółka Jawna, ul. Piaskowa 15, 59-700 Bolesławiec.

Przypominamy, że programem objęci są mężczyźni powyżej 45 roku życia, zameldowani (stale lub czasowo) na terenie Gminy Bolesławiec, którzy w 2022 roku nie skorzystali z badań prosty finansowanych przez Gminę.

Wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod nr tel. 75 647 34 80 od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 16:00 celem ustalenia terminu wstępnego badania lekarskiego, ustalenie terminu USG gruczołu krokowego, odbioru skierowania na badanie poziomu PSA oraz ustalenia konsultacji specjalisty urologa.

Kadra medyczna wykonująca badania:

  • Lek. med. Stefan Zbieg – specjalista urolog

Irena Ryś